لیست قیمت ورق روغنی :

در لیست زیر قیمت روز برندهای مختلف و معتبر ورق روغنی در ابعاد مختلف درج شده است.


این لیست به صورت مداوم بروز رسانی می شود اما در برخی از مواقع با توجه به نوسانات شدید قیمت امکان درج قیمت لحظه ای وجود ندارد.


لطفاً جهت استعلام آخرین قیمت ورق روغنی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

قیمت ورق روغنی :

در صورتیکه محصول مورد نظر شما در این لیست موجود نیست لطفاً برای اطلاع از موجودی و قیمت آن با کارشناسان ما تماس بگیرید.
آخرین به روز رسانی : ۱۳۹۸٫۰۳٫۲۰ --- (واحد فروش (کیلوگرم))

اطلاعات بیشتر در مورد ورق روغنی (نورد سرد) :

ورق روغنی چیست؟
ورق روغنی ، نامی است که دلیل شکل ظاهری به این نوع ورق داده شده است. ورق فلزی در حالت کلی به دو صورت ورق روغنی (نورد سرد) و ورق سیاه (نورد گرم) تولید می شوند. تکنولوژی ای که ورق روغنی با استفاده از آن تولید می شود به نام نورد سرد است و به این صورت است که ورق با ضخامت بالا به ضخامت های کمتر تبدیل می شود و پس از تولید جهت جلوگیری از زنگ زدگی روغن کاری می شوند. ورق تولیدی که کیفیت ظاهری بسیار خوبی دارد بیشتر برای کارهای مربوط به ظاهر استفاده می شود. ورق روغنی پایه ساخت ورق گالوانیزه می باشد.
فرآیند تولید ورق روغنی :
ورق حاصل از نورد گرم (ورق سیاه) می تواند به عنوان یک محصول نهایی برای مصرف به بازار عرضه شود اما این محصول در صنایعی مانند خودروسازی و تولید لوازم خانگی قابل استفاده نیست. لذا ورق روغنی که محصولی با کیفیت و مناسب برای استفاده در صنایع مختلف است، با استفاده از ورق فولادی و به روش نورد سرد تولید می شود. ورق سیاهی که برای تولید ورق روغنی استفاده می شود کربن کمی دارد. در گام نخست، برای از بین بردن پولک های سطحی ورق که سیاه رنگ هستند، ورق سیاه را اسید شویی می کنند. سپس با عبور از چند قفسه چهار غلطکی کاهش ضخامت انجام می شود. فرآیند کاهش ضخامت در روش نورد سرد، به ویژه در خصوص ورق گالوانیزه و ورق روغنی توسط یک یا چند قفسه نورد رفت و برگشتی و یا چند قفسه نورد سلسله مراتبی (تاندم) انجام می شود. ساختار قفسه نورد به این صورت است که هر قفسه نورد یک چارچوب فولادی دارد که یاتاقان های غلطک ها در آن قرار گرفته است و نیروهای وارد به یاتاقان ها و نیروی حاصل از نورد را تحمل می کند. به منظور افزایش دقت و یکنواختی ورق های نازک و کاهش نیرو از قفسه هایی با چهار غلطک استفاده می کنند. در فرآیند نورد سرد روغن کاری یکی از موارد مهم است. منظور از روغن کاری در نورد سرد پاشیدن یک ماده روانساز بر روی ورق روغنی یا غلطک با هدف کاهش نیروی نورد، کاهش سایش غلطک و اصطکاک بین ورق و غلطک، جلوگیری از زنگ زدگی ورق حاصل از نورد و کاهش دمای غلطک و ورق روغنی می باشد.
کاربرد ورق روغنی :
تنوع در رنگ و اندازه، مقاومت بالای این ورق در برابر فشار های وارده سبب کاربرد در بخش های مختلف شده است. از جمله طیف گسترده کاربردهای ورق روغنی می توان به مواردی از قبیل: ساخت قطعات خودرو، مبلمان اداری، تولید لوازم خانگی، ساخت انواع قفسه، رادیاتور سازی، ساخت مخازن فلزی، تولید انواع تسمه،‌ میله و لوله فلزی اشاره کرد. طراحان و معماران ساختمان با استفاده از خصلت مقاومت بالای این محصول در برابر فشار های وارده، می توانند سازه هایی را طراحی نمایند که با نیاز به متریال کمترتحمل وزن بالایی دارند.
مزایای استفاده از ورق روغنی :
مزیت بارز و عمده ورق روغنی قدرت و تحمل بالای این محصول در برابر فشار و وزن زیاد است. که همین امر سبب شده است در کاربرد گسترده ای در صنعت داشته باشد. علاوه بر این تولید ورق روغنی در مقایسه با تولید سایر ورق های فولادی سریع تر و ارزان تر است. ورق روغنی در اندازه های متفاوت تولید می شود، همچنین پس از پردازش، شکل و ظاهر فیزیکی آن دچار تغییر نمی شود، به عبارت دیگر انقباض ناخواسته در متریال پیش نمی آید.
ویژگی های ورق روغنی :
ویژگی های ورق روغنی را از چند جنبه می توان بررسی کرد؛ با در نظر گرفتن آلیاژ (درصد کربن، منگنز، تیتانیوم و سایر عناصر) بکار رفته در تهیه ورق روغنی و نوع عملیات حرارتی مورد استفاده در فرآیند تولید، سه نوع ورق روغنی شامل ورق روغنی معمولی (St12)، ورق روغنی نیم کشش (St13)، ورق روغنی فوق کشش (St14)، ورق روغنی لعاب پذیر (EK2) و ورق روغن ضد سایش (QSTE) تولید می شود. ورق های روغنی به صورت استاندارد دارای ضخامت 0.3 تا 3 میلیمتر و عرض 100 و 120 سانتی متر می باشند. به طور کلی بر اساس سایز و اندازه استاندارد، سه سایز ورق روغنی 1.1830،‌ 2.2440 و 3.3050 میلیمتر در بازار موجود است. همچنین جدول زیر حدود وزن ورق روغنی را نشان میدهد:
طول ورق روغنی (میلیمتر) : عرض ورق روغنی (میلیمتر) : ضخامت ورق روغنی (میلیمتر) : وزن ورق روغنی (کیلوگرم) :
2000 1000 0.3 5
2000 1000 0.4 6
2000 1000 0.5 8
2000 1000 1 16
2000 1000 2 32
2000 1000 3 48
کارخانه های تولیدکننده ورق روغنی سرد :
ورق روغنی فولاد مبارکه اصفهان - ورق روغنی هفت الماس - ورق روغنی قزاق - فولاد درخشان - فولاد غرب - کره - چین - ایثار هند - MMK روسیه - شرکت فولاد غرب آسیا و...

دفتر آهن آلات حق وردی این افتخار را دارد که انواع ورق روغنی بصورت رول و ورق در ابعاد مختلف را با بهترین کیفیت و قیمت به مشتریان خود عرضه کند.