لیست قیمت ورق رنگی :

لیست زیر شامل قیمت روز برندهای مختلف و معتبر ورق رنگی در ابعاد مختلف می باشد.


این لیست به صورت مداوم بروز رسانی می شود اما در برخی از مواقع با توجه به نوسانات شدید قیمت امکان درج قیمت لحظه ای انواع ورق رنگی وجود ندارد.


لطفاً جهت استعلام آخرین قیمت ورق رنگی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

قیمت ورق رنگی :

در صورتیکه محصول مورد نظر شما در این لیست موجود نیست لطفاً برای اطلاع از موجودی و قیمت آن با کارشناسان ما تماس بگیرید.
آخرین به روز رسانی : ۱۳۹۸٫۰۳٫۲۰ --- (واحد فروش (کیلوگرم))

اطلاعات بیشتر در مورد ورق رنگی :

ورق رنگی چیست؟
ورق رنگی در واقع از جنس ورق گالوانیزه است که طی فرآیند صنعتی به صورت کوره ای رنگ آمیزی شده است. پوشش رنگی علاوه بر زیبایی، سبب افزایش مقاومت ورق در برابر زنگ زدگی، خوردگی و پوسیدگی می شود. در صورتی که ورق گالوانیزه در شرایط محیطی و آب و هوایی نامناسب و بسیار مرطوب و یا در جوار مایعات اسیدی و قلیایی قرار می گیرد توصیه می شود حتما از ورق های رنگی استفاده شود.
فرآیند تولید ورق رنگی :
در تولید ورق رنگی نکاتی را باید مد نظر قرار داد از جمله اینکه سطح ورق کاملا تمیز و عاری از هرگونه ضایعات و موارد روغنی باشد، با انجام زیرسازی سطح ورق حالت چسبندگی برای رنگ داشته باشد، همچنین میزان مقاومت آستری نسبت به محیطی که ورق در آن قرار می گیرد سنجیده شود. لذا برای تولید ورق رنگی، ابتدا کلاف های ورق گالوانیزه تولیده شده وارد بخش آماده سازی ورق رنگی می شود. اولین مرحله آماده سازی پولیش کشیدن سطح ورق است که سبب از بین رفتن ناخالصی ها و چربی ها از سطح فلز می شود، چربی زدایی در این قسمت باید به خوبی انجام شود. در مرحله بعد به منظور صاف و یک نواخت شدن سطح و بالا بردن کیفیت رنگ آمیزی، با استفاده از غلطک مخصوص سطح فلز را برس کاری می کنند. سپس سطح فلز با آب شستشو داده شده و به روش هوادهی خشک می شود. در آخرین مرحله از آماده سازی، به منظور بالا بردن مقاومت ورق در برابر خوردگی و افزایش چسبندگی رنگ به سطح ورق ها مواد شیمیایی را روی سطح پاشیده و در دمای مناسب خشک می گردد. پس از خشک شدن، ورق برای ورود به مرحله رنگ آمیزی آماده خواهد بود. برای رنگ آمیزی ابتدا با استفاده از یک نوع رنگ پرایمر پایه سطح بالایی و پایینی ورق پوشانده شده و وارد کوره پخت می شود. پس از سرد شدن ورقها، رنگ نهایی که بر حسب کاربرد ورق ممکن است از جنس های مختلفی مانند: پلی استر، اپوکسی، پلی وینیل کلراید و یا پلی اورتان باشد توسط غلطک روی سطح ورق فلزی قرار گرفته و وارد مرحله آخر پخت رنگ می شود. محصول نهایی تولید شده مقاومت بالایی در برابر خوردگی، زنگ زدگی و پوسیدگی خواهدد داشت.
کاربرد ورق رنگی :
ورق های رنگی به دلیل تنوع رنگ و مقاومت در برابر زنگ زدگی، خوردگی و پوسیدگی کاربرد وسیعی در صنایع مختلف دارند. از جمله: کاربرد در صنایع ساختمانی برای مصارفی همچون نمای داخلی و خارجی ساختمان، سقف کاذب، سقف و بدنه کارگاهها و انبارها؛ کاربرد در صنایع تولید لوازم خانگی همانند تولید بدنه آبگرم کن، اجاق گاز، لباسشویی و غیره؛ کاربرد در صنعت حمل و نقل مانند ساخت کانتینر، اتاقک خودرو و ماشین سنگین؛ و همچنین کاربرد در صنایع فلزی مانند ساخت بدنه رایانه، تجهیزات اداری، پارتیشن ها.
مشخصات ظاهری ورق رنگی :
ورق های رنگی به صورت رول فرم و عرض استاندارد 100 و 125 سانتیمتر و ضخامت نازک 0.2-0.7 میلی متر تولید و عرضه می شوند. رنگ قسمت روی ورق طی دو مرحله با ضخامت 20-25 میکرون، و رنگ قسمت پشت ورق طی یک مرحله با ضخامت 7-15 میکرون روی ورق نشانده می شود. لذا ابعاد درخواستی باید بر اساس این مشخصات باشد. این ورق ها شکل پذیری خوبی دارند لذا می توان آنها را فرم های متنوعی مانند کرکره ای (شادولاین)، طرح سفال، هلالی یا سینوسی، هشتی وشیروانی شکل داد. ورق های رنگی در ضخامت های 0.4 – 0.5 – 0.6 و 0.7 میلیمتر با تنوع بیش از 15 رنگ ارائه می گردد. تنوع رنگی گسترده این ورق ها (حدود 15 رنگ) سبب کاربرد وسیع آن ها در صنایع فلزی مختلف شده است. رنگ های موجود در بازار این ورق ها شامل: آبی،‌ قرمز، سفید، سبز، نقره ای، بنفش، صورتی، زرد، قهوه ای (تیره و روشن) و کرمی می باشد. علاوه بر پوشش های رایج برای ورق های رنگی، می توان برای ایجاد مقاومت بیشتر در شرایط خاص، ورق با لایه های محافظ PVC و PET نیز تولید کرد. این امکان برای مشتریان گرامی فراهم شده است که ورق های رنگی را در رنگ های مختلف سفارش دهند. می توانید قبل از سفارش، جدول مربوط به کدهای رنگ ها را مشاهده کرده و ورق را مطابق رنگ مدنظر خود سفارش دهید.

دفتر آهن آلات حق وردی این افتخار را دارد که انواع ورق رنگی بصورت رول و ورق در ابعاد و رنگ های مختلف را با بهترین کیفیت و قیمت به مشتریان خود عرضه کند.